DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

PSÍ SALON DANETTA - aromaterapie

 

        Ukázka koupání v mycím oleji Insektin a použití tekutého vosku Felleol :

    

 

 
 
(na YouTube - počet videí - Danetta2 - natočeno s moderní hudbousmiley, i když mě se více, ke koupeli v bylinkách, líbí meditační hudbalaugh.Děkuji Romanovi za pomoc při nahrávání hudby a Mirce za natočení videa!!!heart a těším se na další spolupráci při natáčení : koupání štěňátka, použití balzámu, fénování,....)
 

Postup a rady při koupání :

- důkladně namočit srst pejska
- protřepat mycí olej  a naředit 10ml- 20ml mycího oleje asi v 1l vody (dávám si to do plastové lahve s uzávěrem na pití)
také záleží na velikosti pejska a délce srsti, u krátkosrstých a ostříhaných malých plemen postačí 5 ml mycího oleje do 250 - 500 ml vody)

- pejska dám do vaničky, (lavorku) a dotočím vodu , aby ji měl pejsek pod bříško,
 přitom stále stačí 5, 10, 15ml mycího oleje, dle velikosti psa. Nedávejte víc mycího oleje , než jste zvyklí, přidejte pouze víc vody a naředěný mycí olej pomocí lahve aplikuji do srsti (hřbet, nožičky, hlava,uši,...bříško, ocas....) a vykoupu! (3-5 min.)

- opláchneme vodou   -  vysušit a vyfénovat

Pokud se vám bude zdát srst suchá a bude se cuchat, nařeďte si  vosk  Felleol s vodou do lahvičky s rozprašovačem , prostříkejte srst a pročešte. Na silně zacuchaná místa stříkněte neředěný vosk a o rozčešte.smiley

Na zacuchaná místa více používám Balzám Antiparazin nebo Neutrál a to jak neředěný a nebo naředím s vodou.

Jestliže se srst výrazně necuchá, není potřeba dávat vosk či balzám. Stačí vykoupat v mycím oleji a vyfénovat. Také pokud používáte tuto kosmetiku již delší dobu a máte pocit, že i když dáváte mycí olej, vosk, balzám, tak srst není dle vašich představ, tak jenoduše koupejte pouze v mycím oleji a nic víc nedávejte. U bylinek platí  "méně znamená více"!

A ještě jedna rada - snažte se nekombinovat tuto kosmetiku s chemickou. S výsledkem opravdu nebudete spokojeni a potom hledat chybu v bylinkách - by nebylo správné!!! Chemické-tenzidové šampony vysušují srst a ta se proto cuchá, koupání v oleji nám srst nevysuší !!!

Používám pouze kosmetiku Aromafauna . Své psí miláčky koupu pouze v mycím oleji a nic víc na ně nedávám. Mohu koupat tak často , jak je potřeba. S touto kosmetikou není problém vykoupat i "půl psa" (nožky, bříško). a pokud se vám nepodaří opláchnout mycí olej -nevadí!!, bylinky v srsti i na pokožce prospívají. Před koupáním provoskuji (pokud je potřeba),  rozčešu zacuchaná místa a vykoupu.smileyMůžete také vykoupat bez rozčesávání a krásně lze rozčesat při fénování !!!

Přeji vám, i vašemu mazlíčkovi, krásně voňavé a přitom jednoduché koupání (bez chemie a tenzidů)!