DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

PSÍ SALON DANETTA - aromaterapie

  Přečetli jsme ...... 

                                         

Opalování a opalovací krémy ...........ZDE

Přírodní opalovací oleje (Hádek).....ZDE

                                               


Jak je to vlastně s odčervováním psů? zajímavé čtení :-)

                                          

Pupalka Dvouletá  - ZDE
Ze zlatě kvetoucí pupalky lidově též nazývané noční svíce se lisuje (za studena) olej, který obsahuje nenasycené mastné kyseliny (k. gamalinolenovou, k. linolovou a k. arachidonovou). Z těchto kyselin je naše tělo schopno vyrobit prostaglandiny, které jsou pro funkci lidského organismu nepostradatelné, neboť zesilují, inhibují nebo kvalitativně mění účinek hormonů.
Pravidelné užívání pupalkového oleje vylepšuje kvalitu vlasů a nehtů, pomáhá udržet mladistvý vzhled pokožky. Odstraňuje premenstruační napětí a bolesti při menses. Již staří indiáni věděli, že pupalka působí hojivě na rány a ulevuje při dechových obtížích (astma). Moderní výzkumy potvrdily hojivé účinky pupalkového oleje - olej se aplikuje přímo na ránu - hojení bude rychlejší a bez jizev.
Dlouhodobé užívání pupalkového oleje snižuje obecně pohotovost organismu k alergickým reakcím, s velkým úspěchem se podává i ekzematikům - atopikům, a to celkově i místně. Pupalka dokáže udržet na uzdě i lupénku. Dlouhodobé podávání pupalkového oleje pomáhá i u těžších forem akné vyčistit pleť a zmírnit projevy tohoto obtěžujícího stavu. Jednoznačně kladný vliv pupalkového oleje byl prokázán i u takového onemocnění jako je roztroušená skleróza.
Internisté využívají pupalkový olej ke snižování cholesterolu, příznivému ovlivňování cévní stěny i k mírné normalizaci vysokého krevního tlaku. Hovoří se i o tom, že snižuje bolesti artrotických kloubů a ve vyšším věku příznivě ovlivňuje zrak a sluch. Tyto účinky jsou pravděpodobně dány právě ovlivněním cév. Pupalka také dokáže minimalizovat následky bujarých oslav - a taková čistá hlava po ránu po bouřlivé noci je k nezaplacení.

                   

                             

HY-FLEA

Co to zase vymysleli? Co je to zase za název? Mnoho dalších otázek se vám nyní honí hlavou. A zde máte odpovědi.HY-FLEA je nový mycí olej na srst, o který jste měli zájem a který jste si přáli. Určený je pro Vaše miláčky – zablešené miláčky. Hlavně pro ty, kteří žijí venku, a které koupete minimálně, v podstatě jenom když máte dojem, že se v jejich kožichu vyskytla blecha. Ano FLEA je anglický název – překlad slova BLECHA. Tímto vysvětlením nechci naznačit, že HY-FLEA se má používat omezeně 1–2× ročně. Používat jej můžete pravidelně. Opatrná bych byla pouze v případě, že toužíte po mláďátkách od svých miláčků. Po „mláďátkách“ píši úmyslně, protože mycí olej je opět určen pro všechna zvířata, a nejen ta. Pokud by se objevily vši, blechy či jiní parazité v mých vlasech, použila bych ho bez obav také, a to nejen u sebe, ale i u svých blízkých, dětí, vnuků… Mycí olej HY-FLEA je plně bezpečný, neobsahuje složité chemické látky, ale pouze rostlinné oleje, které našly uplatnění v aromaterapii, ajurvédě i dalších oblastech alternativního stylu života. Opět jsme využili možností, které nám nabízí příroda. Složky obsažené v rostlinných olejích působí na hormonální, rozmnožovací systém, což je důvod vzniku speciálního nového mycího oleje. Této skutečnosti-zkušenosti, se nedalo nevyužít. Víte, jak složité je zlikvidovat blechy. Mycí olej nejen pomůže s jejich likvidací v kožíšku, ale pokud by se našel silný jedinec a mytí přežil, nebude schopen se dále množit. A co obsahuje tak zvláštního? Slunečnicový, mandlový, neemový, arnikový, jojobový olej. Chybět nesmějí lecitiny a ani olej z vlašských ořechů. K aromaterapiipatří éterické oleje a ty zde zastupuje Tymián (Thymus vulgaris Oil)se svými silně dezinfekčními účinky, Litsea cubeba (Litsea cubeba Fruit Oil) nejen pro příjemnou vůni citrusových plodů a pro své dezinfekční účinky, ale i pro své možné působení na autoimunitní systém. Dalším éterickým olejem je olej Růžová palma (Cymbopogon martini Oil), která zde zastupuje oleje s uklidňujícím a regeneračním, hojícím účinkem. Takže zase přípravek, který má pomoci nám všem. Žádné ledabylé smíchání olejů styl „vařila kočička s pejskem dort“ jak tomu bývá zvykem u některých výrobců kosmetiky. U nás „hádkovců“ víme, co děláme.

Veselé vánoce a šťastný nadcházející rok!

Michaela Švorcová

                                 

 

Fauna Happy

Dlouho očekávaný a vámi žádaný produkt nesoucí název  Fauna Happy je připraven. Jedná se o směs éterických olejů s uklidňujícím, adaptogením  účinkem. Kinetózy, stres způsobený stěhováním. Mnohdy zvířata truchlí při odloučení od svého pána. Směs jistě nebude působit jako zázrak pro všechny, ale může být vhodným pomocníkem při zmíněných potížích a pomoci alespoň v některých případech.

Směs tvoří éterické oleje rostlin, se kterými se setkáváte doma v kuchyni při vaření. A které že to jsou? Bazalka, majoránka, estragon, zázvor a pomeranč. Může vám to připadat jako zvláštní kombinace. Jak tohle může vonět? Pokud to chcete vědět, není jiná možnost než Fauna Happy vyzkoušet.

Jaké jsou možnosti použití? Aromalampa s vodou a svíčkou uvolní silice do ovzduší rychleji než možnost druhá, nakapat olej na papírový kapesník a nechat silice lehce vypařovat.  Směs bude působit na čichové centrum a i na nervovou soustavu. Pokud chcete směs použít do oblasti nosu, musíte ji nejprve přidat do oleje.

Rychlejší možností je aplikace na pokožku.  Do rostlinného oleje přidáme směs a aplikujeme na místo se zvýšeným výskytem žil, krevním řečištěm. Vhodné jsou ušní boltce, krční tepny, zápěstí. Směs lze použít i k masáži. Lze ji přidat i do mycího oleje HY- Neutrál při koupání. Věřím, že i tato možnost bude Vámi využita. Díky vůni a účinku použitých éterických olejů to bude příjemná změna.

Vhodnější název by byl směs éterických olejů Happy. Již jsem se mnohokrát zmínila o faktu, že Aromaterapie je tu pro všechny, bez rozdílu zda jsem člověk nebo zvíře či rostlina.

Michaela Švorcová

Bazalka/Ocimum basilicum/- posiluje nervy, stimuluje kůru nadledvinek, tlumí křeče, vypuzuje ze srdce melancholii, pročišťuje hlavu. Má účinky tonizační , stimulující.

Majoránka /Origanum majorana/- obnovuje rovnováhu ve vegetativním nervovém systému. Použití při nespavosti, migrénách, depresích, stresu. Zmírňuje mentální a emocionální problémy, tlumí  emoční reakce, má zklidňující efekt při osamění a zármutku.

Estragon /Artemisia dracunculus/- všeobecné stimulační účinky, mírní křeče, vhodný pomocník při škytavce

Pomeranč/Citrus aurantinum/- uklidňuje nervy, posiluje srdce, lehce uspává, normalizuje peristaltiku střev, ničí bakterie

Zázvor/Zingiber officinalis/- stimuluje, tonizuje organismus, posiluje trávení. Vhodný při vyčerpání, poruchách trávení, proti nakažlivým nemocem, odhleňuje, posiluje  sexuální výkonnost..

                           

                             

Kosmetika a zvířata… Stále opakované téma

I zvířata v dnešní době potřebují péči. Zvířata žijící ve volné přírodě se bez kosmetiky obejdou, ale ta, která žijí s lidmi, již ne. Myslím si, že to začalo různými spreji na blechy a násle­dovaly šampony. Díky kosmetice pro domácí zvířata chtěli lidé chránit sebe a svoje děti před různými nežádoucími mikroorganizmy.

Přípravky AromaFauna vznikly jak pro péči o domácí zví­řata, tak i bezpečí jejich i chovatelů. Konec konců, vyrábí se ze stejných surovin jako kosmetika AKH. Mezi časté dotazy patří dotaz, zda je naše kosmetika testována na zvířatech. Co k tomuto dotazu říci.

Kosmetika AKH neublíží zvířatům a kosmetika AF neublíží lidem. Mnoho preparátů z AKH se dá použít i na zvířata a stejně tak preparáty AF mohou použít lidé. Od mnohých vím, že tomu tak i je. Zde by se dalo říci, že kosmetika pro zvířata je „testovaná“ na lidech.

Je logické, že francouzskému buldočkovi nebudeme vyhlazo­vat vrásky lecitinovým krémem Leciderma, ale pokud bude mít v záhybech na pokožce-kůži nebo v meziprstních pro­storech plíseň nebo kvasinky, můžeme je ošetřit Balzámem Mycos. Pokud jej doma nemáme, bude nápomocné Bam­bucké máslo a Candisan, alespoň do doby, než vám přijde balíček s Balzámem Mycos. To platí i obráceně v případě plísní u lidí.

Takže, jak to vlastně je? Já nevím. Jedno však vím jistě. FIRMA ŽÁDNÉ TESTY, PŘI NICHŽ JE OHROŽEN ŽIVOT KOHOKOLI, NEPROVÁDÍ! Není jich třeba, nepoužíváme žádné látky, které by měly neznámé účinky.

Všechny suroviny používané k výrobě kosmetiky mají bez­pečnostní list. Ten informuje o různých hodnoceních, která požaduje zákon. Bezpečnostní list mají i rostlinné oleje. Jeho součástí jsou různá vyhodnocení: Možná nebezpečí, složení (údaje o jednotlivých složkách), pokyny pro poskytnutí první pomoci, fyzikální a chemické vlastnosti, informace pro pře­pravu, toxikologické údaje. Tato kolonka je velice zajímavá.

Zde se často píše: Údaje k toxikologickým účinkům: Testo­vaný druh: krysy, králík.

V našich bezpečnostních listech bývá napsáno: Toxicita: není toxický, žádné podráždění.

Takže, jak to vlastně je? Jen jako příklad bych uvedla, že i jojobový olej byl testován na zvířatech, a to na bílých krysách.

Podle jakých kritérií se udělují ty jedinečné certifikáty o netestování kosmetiky na zvířatech? Že by vystavujícím firmám nebylo známo nic o povinných bezpečnostních lis­tech? Nebo o tom vědí a zavírají před tím oči? Certifikát stojí peníze. Že by šlo zase jen a jen o byznys?

                                                                                                                                Michaela Švorcová

                           

Přírodní tensidy a zvířata

 

 

Mýdla, tekutá mýdla, sprchovací gely, pěny do koupele, šampony. Někdy dokonce i (vylhaně)přírodní. Tedy mycí přípravky, které se v dnešní době staly nedílnou součástí lidské hygieny. Jejich čistící schopnosti jsou více než vynikající. Díky jejich chemismu spolehlivě rozpouští tuky a na tomto principu tedy i na ně navázané nečistoty. Má to ale jeden háček, ne-li přímo hák.

Pokožka člověka je chráněna hydrolipidovou ochrannou vrstvou, kterou pochopitelně tyto tenzidové přípravky odstraňují stejně spolehlivě jako i nečistoty. Nelze se divit, že takovéto agresivní, nefyziologické čištění pokožky s sebou po čase přináší i důsledky. Přesušenou pokožku, šupiny, svědivost. Tyto problémy bych ještě označil jako „kosmetické“ s postupem času mohou přicházet i problémy zdravotní. V důsledku používání tenzidových výrobků dochází i k likvidaci symbiotické mikroflóry. Např. plísňová onemocnění pokožky, ekzémy a podobné „maličkosti“ již nelze označit jinak než onemocnění vyvolaná nikoli přemírou hygieny, ale jako důsledek hygieny prováděné naprosto nevhodnými, pro pokožku agresivními, prostředky. Stejně jako v kosmetice pro lidi i v kosmetice pro domácí zvířata různí výrobci píší o přírodních šamponech či dokonce i tenzidech. V honbě za zisky zapomenou dodat, že něco podobného může pocházet sice z přírodních surovin, ty ale byly chemicky pozměněny. A i kdyby nebyly. Tenzid je látka s HLB hodnotou vyšší než 30, zatímco kožní tuky se pohybují v oblasti kolem čísla 4. Tenzidy jsou tudíž agresivní a na pokožce, ani srsti zvířat, nemají co pohledávat. Mezi námi jaký je rozdíl mezi tím, když se někdo otráví chemickým jedem na krysy, nebo čistě přírodní muchomůrkou zelenou?

Uvedené se samozřejmě vůbec netýká jen a jen nás lidí. Na rozdíl od našich (povětšinou) čtyřnohých domácích přátel a mazlíčků se označujeme za myslící. A tak myslíme i za naše „nemyslící“ přátele. Konec konců proč ne, i oni se umaží. Když už se nějakých pár tisíc let v rámci hygieny neolizujeme my lidé, pak bychom, v tomto počínání měli zabránit i jim. Chemický průmysl (samozřejmě, že postavený v přírodě) podává pomocnou ruku. Tenzidový šampon pro člověka se ochudí o „lidskou vůni“, na etiketu nepřijde sexy blondýnka ale nějaký ten huňáč a máme vystaráno. Ještě, že v této souvislosti mluvíme o němých tvářích. Kdyby mluvily, garantuji, že vděčnost za tenzidovou hygienu by nevyslovily ani omylem.

Stejně jako u nás lidí, i u našich čtyřnohých přátel se po čase celkem zákonitě začnou nějaké ty problémy objevovat. Stejně jako nám lidem nabízí aromaterapie svoji pomoc, může být využita i v oblasti hygieny u zvířat. A nejen pro krásu, ale hlavně pro jejich zdraví, pro jejich dobrý pocit.

Jedno máme všichni společné. Nejsme produktem chemické fabriky, ale přírody. Chovejme se dle toho.

Karel Hadek